• смт Сергіївка, вул. Чорноморська, 16
  • Email: z.niva@ukr.net
+38 (097) 939-95-67 +38 (067) 86-886-86

Як отримати путівку на санаторно-курортне лікування за рахунок коштів Фонду?

 

Потерпілому, якому висновком МСЕК визначена потреба в санаторно-курортному лікуванні, безоплатно за медичним висновком надається путівка для санаторно-курортного лікування. Для цього потерпілому необхідно звернутись до відділення Фонду за місцем зберігання його справи про страхові виплати та подати наступні документи:
 

  • заяву встановленої форми;
  • висновок МСЕК про потребу потерпілого в санаторно-курортному лікуванні;
  • довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою № 070/о (термін дії довідки 12 місяців з дати видачі);
  • індивідуальну програму реабілітації (за наявності);
  • копію паспорта потерпілого та особи, яка його супроводжує, якщо таку потребу визначено висновком МСЕК.

 

Хто має право отримати через органи соцзахисту безкоштовну санаторно-курортну путівку та черговість їх надання? 

 

Відповідно до Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187 (зі змінами), органи праці та соціального захисту населення забезпечують за рахунок коштів державного бюджету безплатними путівками до санаторно-курортних закладів:

  • інвалідів війни та осіб, зазначених у статті 6-2 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань» , позачергово щороку (із січня по грудень);
  • учасників бойових дій та осіб, зазначених у статті 6-1 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань, щороку (із січня по грудень);
  • учасників війни, осіб, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та осіб, зазначених у статтях 6-3, 6-4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань», один раз на два роки;
  • інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства у порядку черговості в міру надходження путівок.

 

Ветерани війни та особи, на яких поширюється чинність Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань" забезпечуються путівками: у санаторіях, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики та за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Інваліди усіх категорій забезпечуються путівками: за рахунок коштів, передбачених Міністерству соціальної політики та у санаторіях, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики.

Особи, яких визнано ветеранами відповідно до Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист", та військовослужбовці і члени їх сімей та особи, які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (крім військовослужбовців строкової служби з числа осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), забезпечуються за окремим порядком Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Службою безпеки та іншими державними органами.

 

Які документи необхідні для постановки на облік з санаторно-курортного лікування?

 

Облік щодо санаторно-курортного лікування здійснюється органами праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання. Для одержання путівки подається заява та медична довідка лікувальної установи за формою 070/о.

 

Як забезпечується санаторно-курортне лікування ветеранів праці?

 

Статтями 7 та 33 Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" передбачено переважне право на забезпечення ветеранів праці санаторно-курортним лікуванням. Безплатного або пільгового забезпечення санаторно-курортним лікуванням ветеранів праці вищезазначеним Законом не передбачено.

Ветерани праці мають право на виплату компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування.

Зазначена грошова компенсація виплачується у розмірі вартості самостійного санаторно-курортного лікування, але не більше ніж середня вартість санаторно-курортної путівки за умови перебування на обліку з санаторно-курортного лікування та надання районному управлінню праці та соціального захисту населення за місцем обліку документів, що підтверджують проходження такого лікування.

Середня вартість санаторно-курортної путівки для виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування в межах обсягу бюджетних коштів, виділених відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік", установлена у сумі 340 гривень. 

Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 06.02.08 № 56 "Про затвердження клінічних протоколів санаторно-курортного лікування в санаторно-курортних закладах (крім туберкульозного профілю) для дорослого населення" клінічними протоколами санаторно-курортного лікування у санаторіях для дорослого населення визначено, що термін санаторно-курортного лікування (крім спинального профілю) становить 18-24 дні.

Зважаючи на це, виплата грошової компенсації за самостійно проведене лікування здійснюється інвалідам (крім інвалідів війни), учасникам війни, учасникам бойових дій та ветеранам праці у розмірі, який щорічно встановлюється наказом Мінпраці, за погодженням з Мінфіном, не менше ніж 18 днів проведеного лікування у санаторії.